Коби герой за Лейкърс при завръщането си

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс продължи с победната си серия, след като, тази нощ, се наложи при гостуването си на Мемфис Гризлис с 99:98 в пореден мач от Национаната Баскетболна Асоциация. Най-резултатен за “Езерняците” беше, завърналият се след контузия, Коби Брайънт, който реализира 32 точки, а Пау Гасол добави 15 точки. За домакините Оу Джей Мейо вкара 25 точки, а Зак Рандолф се отчете с 20, но усилията им не успяха да предотвратят поражението.
Коби отбеляза 17 от точките си през първата четвърт на срещата, като на няколко пъти Лейкърс успяваха да си осигурят преднина от 14 точки, но в крайна сметка, на почивката възпитаниците на Фил Джексън имаха аванс от 5 точки – 53:48. Баскетболистите на Мемфис излязоха напред в резултата в началото на третата четвърт след тройка на Мейо – 59:56, като успяха да задържат лидерството буквално до последните секунди на срещата. Тогава под светлината на прожекторите за пореден път попадна геният на Коби Брайънт. 2:59 минути преди последният съдийски сигнал Лос Анджелис губеше с 90:95, след като изпуснаха пет последнователни наказателни удара. Коби отбеляза от средно разстояние, след което беше точен и от линията за наказатлен – 93:95. 40 секунди преди сирената Гризлис отново поведоха с 5 точки – 98:93. Брайънт отбеляза от зоната за три точки. Звездата на домакините Оу Джей Мейо пропусна два наказателни, а в ответната атака Коби Брайънт за пореден път показа точната си стрелба от зоната за три точки и подари победата на своя отбор – 99:98.