Славия разпиля Ботев за 10 минути

Отборът на Славия разби с 4:0 Ботев (Пловдив) в първи мач от 26-ия кръг на “А” група на стадиона в квартал “Овча Купел”. “Белите” вкараха всичките си четири гола през втората част, а първите три бяха в рамките на 11 минути. Матрин Керчев откри в 50-ата минута, шест по-късно Асен Николов удвои от дузпа, при която вратарят Станев бе изгонен и заменен от Лилчо Арсов. Бето и Дубала добавиха по още едно попадение до края на среща. Така Славия записа втори пореден успех след победата над Вихрен с 2:1 и вече има актив от 36 точки, заемайки 6-о място. За “канарчетата” поражението бе общо 14-о в първенството, което остави тима на 13-о място с 24 точки, колкото има и 14-ият Спартак (Варна).

СЛАВИЯ – БОТЕВ 4:0
1:0 Керчев (50′)
2:0 Николов (56′-дузпа)
3:0 Бето (61′)
4:0 Дубала (81′)

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:
СЛАВИЯ: Емил Петров, Дяков, Морац, Николов (к), Кавдански, Попара, Карлос (46′ Керчев), Дубала, Виктор Дениран, Бето (65′ Димитров), Ортега;
БОТЕВ: Станев, Божков, Гаров (к), Попов, Станков, Гаджалов (56′ Арсов), Орловски, Манчев, Тимонов (Кочев), Андонов, Аврамов;