Xеттрик на Платини Черноморец разкъса Спартак във Варна

Поредната си силна среща под ръководството на треньора Красимир Балъков записа отборът на Черноморец. В среща от 26-ия кръг на “А” група бургазлии разгромиха с 3:0 Спартак във Варна и се утвърди в средата на таблицата – на 7-о място с 34 точки. В герой за “акулите” се превърна бразилският таран Мишел Платини, който само за 18 минути реализира три попадения.Първият гол падна още в 5-ата минута, когато Платини се възползва от грешка в защитата на домакините и с шут от границата на наказателното поле отбеляза за 0:1. След 13 минути отново бразилецът се оказа на върха на бърза атака на бургазлии и с лекота преодоля Банков за 0:2. В 23-ата минута Марсио центрира на главата на Платини за крайното 0:3.

СПАРТАК – ЧЕРНОМОРЕЦ 0:3
0:1 Платини (5′)
0:2 Платини (16′)
0:3 Платини (23′)

Стартовите състави:
СПАРТАК: Банков, Георгиев, Илиев,  Иванов, Дончев, Н. Петров, Костадинов, Миранда, Найденов, Сакалиев, Мирчев;
ЧЕРНОМОРЕЦ: Борел, Дянков, Николов, Н. Кръстев, Старокин, Цонков, Марсио, Траянов, Платини, Фернандес, Карбони.