Литекс : голова фиеста в Мездра

Отборът на Литекс се изкачи на трето място във временното класиране на “А” група след като разби с 4:2 Локомотив (Мездра) в ранната съботна среща от 26-ия шампионатен кръг и записа трета поредна победа. Въпреки ранният час и горещото време в Мездра двата тима изнесоха много добър мач на високи обороти и подгряха футболна България броени часове преди Вечното дерби ЦСКА – Левски. Първата част бе по-атрактивна и в нея паднаха цели четири попадения. За гостите се разписаха Шандор, Бибишков и Дока, а капитанът на домакините Страти Илиев вкара за моментното 1:2. През втората част Георгиев намали на 2:3, а най-дейният на терена Станислав Манолев оформи крайното 2:4.  Локо (Мездра) все още не могат да са спокойни за бъдещето си, след като записаха четвърта поредна загуба и имат актив от 30 точки – шест над зоната на изпадащите.

ЛОКО (Мз) – ЛИТЕКС 2:4
0:1  Шандор (14′)
0:2  Бибишков (32′)
1:2  С. Илиев (35′)
1:3  Дока (45′)
2:3  Л. Тодоров (52′)
2:4  Манолев (68′)

Стартовите състави:
ЛОКО (Мз):  Г. Георгиев, Христозов, Рачка, Цветкович, Филипов, Илиев, Л. Тодоров, Лотас, Бамба, Каранейчев, Кр. Георгиев;
ЛИТЕКС: Голубович, Барт, Петков, Сандриньо, Дока, Манолев, Николов, Венков, Шандор, Кишишев, Бибишков.