Резервите на Левски нокаутираха ЦСКА

Отборът на Левски спечели с 2:0 дербито с ЦСКА от 26-ия кръг на “А” група и се доближи на точка от шампионите. “Сините” вече имат актив от 61 точки четири кръга преди края на първенството, докато тимът на Любослав Пенев е с 62 и допусна първа загуба под негово ръковдство след 10 пореди победи. Головете за победителите реализираха появилите се като резерви още през първата част Георги Христов и Зе Суареш в 35-ата и 58-ата минути. Първият замени в 12-ата минута възстановилия се в последния момент Георги Иванов-Гонзо, а бразилецът влезе на мястото на другия лидер, появил се изненадващо в състава в последния момент – Христо Йовов.

Двамата голмайстори изиграха много силен мач заедно с вратаря Божидар Митрев, който спаси всичко възможно и не допусна гол в своята врата. Така, случайно или не, резервите на тримата най-добри футболисти на Левски донесоха успеха на тима и увеличиха шансовете за титла на отбора. По този начин Левски записа успех номер 49 в историята над вечния съперник за първенство и вече има предимство от десет успеха над съперника останал от 123 срещи. Головата разлика също е положителна за “сините” – 184:169. “Армейците” пък записаха втора загуба за сезона, след като досега единствено Сливен още във втория кръг надви “червените” с 1:3 в шампионата.

Интересното е, че за първи път в историята на дербито двама близнаци играха един срещу друг. Това бяха Веселин Минев от Левски и Йордан Минев от шампионите.

ЦСКА – ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Христов (36)
0:2 Зе Соарес (59)

ЦСКА: Петров, Виданов (54-Тодоров), Котев, И. Иванов, Машадо, Янчев, Маркиньос, Й. Минев, Удоджи, Руи Мигел (75-Лазаров), Саидходжа (55-Тонев)
Старши треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: Митрев, Миланов, Рабех, Бистрон, В. Минев, Сърмов, Гаджев, Йовов (28-Зе Соарес), Тасевски (67-Да Коща), Жоазиньо, Г. Иванов (13-Христов)
Старши треньор: Емил Велев

Жълти картони: Янчев, Виданов (Ц); Тасевски, Миланов, Гаджев, В. Минев (Л)