Манчестър Юн отново на финал след блестяща лекция срещу Арсенал

Европейският клубен шампион Манчестър Юнайтед ще защитава трофея си на финала в Рим на 27 май. “Червените дяволи” изиграха фантастичен мач в реванша от полуфиналите срещу Арсенал и спечелиха с 3:1, като ще могат да станат първият отбор, който в две поредни години триумфира с Шампионската лига. Отборът на Алекс Фъргюсън имаше минимален аванс от двубоя на “Олд Трафорд” преди седмица, а днес не остави съмнение, че повече заслужава да продължи напред. С голове на Парк и Кристияно Роналдо още до 11-ата минута Юнайтед реши спора. След почивката португалецът се разписа още веднъж, а Ван Перси вкара почетното попадение за “топчиите” от дузпа в 76-ата минута. За нарушението в наказателното поле Дарън Флетчър получи червен картон и ще пропусне финала, в който съперник на “червените дяволи” ще бъде Барселона.Димитър Бербатов отново остана на резервната скамейка и се появи в средата на второто полувреме. Той замени Уейн Рууни, който беше застрашен при евентуален жълт картон също да отпадне за големия финал. За двайсетина минути на терена Митко не сътвори нищо съществено.

АРСЕНАЛ – МАНЧЕСТЪР ЮН 1:3 (0:2), общ резултат от двата мача 1:4