Гол в 93-ата минута разплака Челси и прати Барса на финал

Барселона се класира по драматичен начин на финала на Шампионската лига, след като завърши 1:1 с Челси на “Стамфорд бридж” и отстрани съперника си с повече голове на чужд терен. Каталунците дочакаха звездния си миг в третата минута на добавеното време, когато Андрес Иниеста с великолепен шут прониза Петер Чех и изпрати тима си на финала срещу настоящия носител на трофея Манчестър Юн. Двубоят беше изпълнен с огромно напрежение и множество спорни ситуации. Челси поведе още в началото със зрелищно попадение на Есиен и доминираше до почивката, но пропусна няколко изгодни положения да удвои аванса си. През второто полувреме Барселона остана с човек по-малко заради червен картон на Ерик Абидал, но не се предаде. Мачът ще се запомни и със спорните отсъждания на рефера Том Хенинг Йовребо, който накрая едва не бе линчуван от играчите на Челси. Норвежецът на няколко пъти не отсъди дузпа за домакините, макар че имаше немалко основания да го стори. Най-много спорове предизвикаха ситуацията през първото полувреме, когато Абидал задържа Дрогба в наказателното поле и моментът, в който топката срещна ръката на Жерард Пике след почивката. Гневът на лондончани достигна върха си в последните секунди на продължението. Тогава те отново претендираха за наказателен удар, а Михаел Балак буквално подгони съдията. В крайна сметка мачът завърши 1:1 и след нулевото равенство на “Камп Ноу” Барселона се добра до решителния сблъсък за най-ценното клубно отличие.

ЧЕЛСИ – БАРСЕЛОНА 1:1 (1:0), общ резултат от двата мача 1:1