Меси vs Реал Мадрид – 2:0

Отборът на Реал Мадрид остана с 10 играчи, след като в 61-та минута защитникът Пепе бе изгонен от съдията.
След пас на Ибрахим Афелей Меси откри резултата в 76 –та минута.
4-ри минути преди края на мача Меси нокаутира защитата на Реал Мадрид и оформи крайния резултат – 2:0.
Тази загуба на собствен терен поставя отбора на Реал Мадрид в изключително трудна ситуация преди мача-реванш идната седмица на стадион Ноу Камп.
Момчетата на Хосе Муринио играха тактически добре през първото полувреме и имаха възможност да вкарат гол. Барселона както обикновено имаше преимущество във владеенето на топката, но не изглеждаше толкова опасна.
Динамиката на мача се промени след червения картон на Пепе и опитните футболисти на Барселона се възползваха максимално от това.
“Защо бе изгонен Пепе? Искам някой да ми обясни? Защо се случи това?” – недоумяваше треньорът на Реал Мадрид след мача.
“Да, мисля че сме елиминирани. Ще отидем на Ноу Камп напълно мобилизирани за добър резултат, но просто не виждам как можем да отстраним Барселона!”
С победата на Манчестер Юнайтед над Шалке като гости се увеличава вероятността за повторение на финала от 2009 година между Барселона и Манчестер Юнайтед.