ДАРИЯ КАСАТКИНА ПОБЕДИ ШЕЛБИ РОДЖЪРС И СПЕЧЕЛИ ПЕТА ТИТЛА НА WTA

Касаткина, 12-та в световната ранглиста и седма поставена, триумфира с 6-7 (2/7), 6-1, 6-2, като подобри второто си място срещу Даниел Колинс в Сан Хосе
миналата година, издигайки първи WTA трофей след Санкт Петербург миналата година.
Касаткина отказа на 45-ата Роджърс първа й титла. 29-годишната американка игра едва в третия си финал на WTA и първия си от Рио де Жанейро през 2016 г.
Играта на Касаткина в корта и добрия подбор на удари се оказаха твърде много за
Роджърс.

Американката не успя да се възползва от няколко недобри сервирания от Касаткина в
началото и имаше трудности да спечели точки при по-дълги разигравания.
Касаткина, атакувайки бекхенда на Роджърс, два пъти стигна до пробив в първия сет, в който поведе с 5-3.
Роджърс спаси сетпойнт в 10-ия гейм, след като тя направи брейк, за да изравни по пет гейма, а по-късно американката поведе с 6-1 в тайбрека.
Шестата двойна грешка на Касаткина в мача даде на Роджърс поредица от сет точки.
Роджърс не успя с форхенд при първата, но отбеляза уинър от форхенд при
втората, за да осигури сета след час и 18 минути.
Оттам нататък обаче всичко беше Касаткина, тъй като тя се възползва напълно, докато
играта на Роджърс беше на по-ниско ниво.
Касаткина победи след като изоставаше със сет срещу Рибакина и Сабаленка, продължавайки силния си сезон. Тя стигна до полуфинали в Рим и на Ролан Гарос.
Тази победа връща Касаткина в топ 10 на световната ранглиста на WTA.
Това беше разочароващ край на една стабилна седмица за Роджърс, която бе сервирала водещите в турнира 20 аса през първите си четири мача.
Тя не беше загубила сет по пътя към финала, побеждавайки по пътя бившата шампионка на US Open Бианка Андрееску и топ поставената Мария Сакари .

Автор: Evan Fabricant
Снимки: Dana Gardner