Цветана Пиронкова стартира срещу Андреа Петкович на Roland Garros

24ти септември 2020 – Според жребия Цветана Пиронкова ще започне участието на Roland Garros (турнир от Големия Шлем на клей) срещу Андреа Петкович. До момента двете тенисистки са играли два пъти помежду си и резултатът е: 1:1. Мачът ще се състои в неделя – 27ми септември 2020 в Париж. При успех пловдичанката ще има възможност за бърз реванш срещу Серина Уилямс, която я победи на четвъртфинала на US OPEN. В третият кръг потенциалните й опонентки са: Барбора Крейчикова, Нина Стоянович, Барбора Стрицова или квалификантка.

Цветана Пиронкова бе сензация на US OPEN, където неочаквано достигна до четвъртфинал и загуби в съвсем равностойна игра от многократната шампионка на турнири от Големия Шлем – Серина Уилямс. При това, българката не бе играла от 2017 година заради травма, а по-късно поради майчинство.

Пиронкова е в половината на румънката Симона Халеп, която скромно заяви преди турнира, че не се смята за фаворит. През 2016 година Цветана Пиронкова постигна най-доброто си класиране в Roland Garros – четвъртфинал.
Тази година Цвети демонстрира добра психика, стратегия, зрялост, физическа подготовка и прекрасна техника. Българката получи “wild card” от организаторите на турнира, което означава, че тя стартира в основната схема (без да играе квалификации).