• email Изпрати на приятел
  • print Версия за печат
  • Add to your del.icio.us del.icio.us
  • Digg this story Digg this

Оценка на съдържанието на статията

(Всичко 0 Гласуване)

THE BULGARIAN CONNECTION

Русия може да пренасочи ракетите си към Украйна, ако тя влезе в НАТО

коригирай размера на шрифта Decrease font Enlarge font

Руският президент Владимир Путин предупреди във вторник, че Русия може да се окаже принудена да пренасочи ракетите си към Украйна, ако тя се присъедини към НАТО, съобщиха световните агенции.

На обща пресконференция с украинския си колега Виктор Юшченко Путин заяви, че влизането на Украйнав НАТО е нейна вътрешна работа, но призова Киев да помисли за последствията.

"Представете си база на НАТО в Севастопол", каза Путин в отговор на журналистически въпрос за отношението на Москва към стремежа на Киев да влезе в алианса.

Русия иска да развива дружески отношения с всички страни и организации по света, включително с НАТО, подчерта Путин, цитиран от ИТАР-ТАСС.
"Но ние никога не сме смятали да влизаме в НАТО, защото това означава ограничаване на суверенитета на страната. Ако Украйна иска да ограничи своя суверенитет, ние нямаме право да се намесваме, но обръщаме внимание на това, че ограничаването на суверенитета води до такива последствия като разполагане на бази или на елементи на противоракетна отбрана, което поставя Русия пред необходимостта от ответни действия", каза руският президент. БТА

  • email Изпрати на приятел
  • print Версия за печат
  • Add to your del.icio.us del.icio.us
  • Digg this story Digg this

Основни новини

eXTReMe Tracker