Франция и Хърватия ще спорят за Световната купа в Москва

Начална страница | Интересно | Cпорт | Франция и Хърватия ще спорят за Световната купа в Москва
image

Хърватия е вторият финалист на Световното първенство по футбол в Русия. Хърватите успяха да се наложат над отбора на Англия в продълженията с 2:1.

Скъпоценен гол на Марио Манджукич за 2:1 в продълженията на полуфинала срещу Англия донесе голямата радост и първото класиране за финал на Световно първенство в кратката история на балканската държава. Преди това Киърън Трипиър даде ранен аванс на Англия в 5-ата минута, а Иван Перишич изравни в 68-ата.

Двубоят в Москва бе много равностоен като победата можеше да отиде и при англичаните. В продълженията обаче хърватите бяха по-класният тим и това се оказа решаващо за крайния изход.

Така тимът на Златко Далич успя в трети пореден мач от елиминациите в Русия да преодолее съперника си след равенство в редовното време, отбелязва Gong.bg. Англия пък остана болезнено близо до мечтания успех, но ще трябва да почака поне 4 години, за да се бори отново за втората си световна титла.

Точно 20 години, след като златното поколение на Хърватия с Давор Шукер, Роберт Просинечки и Звономир Бобан стигна до третото място на Мондиала във Франция, Модрич, Ракитич и Манджукич подобриха тяхното постижение и се превърнаха в първия балкански отбор на финал на Световно първенство.

В спора за титлата в неделя вечер "шахматистите" ще срещнат Франция. Англия пък ще опита да сложи достоен край на отличното си Световно в мача за третото място срещу Белгия.

Вчера Франция стана първия финалист на Световното първенство по футбол. „Петлите“ победиха Белгия с 1:0 на полуфиналите с попадение на Самюел Умтити в 51-ата минута.

Французите са на финал на Мондиал за трети път в история след триумфа си през 1998 г. и стигат до мач за титлата на второ поредно голямо първенство, след Европейското през 2016 г.

Кой ще вземе Световната купа тази година ще стане ясно в неделя. Мачът ще се играе на стадион „Лужники“ в Москва с начален час 18.00 ч. българско време.