Начална страница | Интересно | Cпорт | Берое вдигна втора Купа на България с дъх на люляци! Невиждани дузпи решиха финала!
image

Отборът на Берое Стара Загора спечели Купата на България след невероятна драма, две продължения и куп пропуснати дузпи. Старозагорци победиха Левски с 6:4, след като двубоят в Ловеч приключи при 3:3 в редовното време. „Сините“ сътвориха невероятно завръщане, след като 75 минути – цялото второ полувреме и двете продължения – игра с човек по-малко.
Купата за беройци е втора за последните три години, след като през 2010 година те я спечелиха на същия стадион срещу втородивизионния Черноморец Поморие. Левски пък за последно бе вдигал трофея през далечната 2007 година.
За решителния двубой и двата отбора се довериха на схеми с един изнесен напред нападател. В лагера на „сините“ тази роля бе отредена за голмайстора в шампионата Базил де Карвальо, докато беройци заложиха на Георги Андонов, тъй като Венцислав Христов не успя да се възстанови от контузията си и остана извън групата за мача. В средата на терена Христо Йовов, Стефан Велев и Владимир Гаджев трябваше да съграждат атаките на Левски, докато тази задача в Берое бе поверена на Мартинс, Елиаш, Лоузейро, Джоман и звездата Каядо.